ARTIKUJT E FUNDIT

Napoli përforcon pozitën e dytë

Menjëherë pas Juventusit, radha për të shënuar fitore e kishte edhe Napoli që me lehtësi mposhti Chievon me rezultat 2-0, në San Paolo për...

Realit nuk po ia don me të “verdhë”

Real Madrid ndalet për herë të dytë në këtë edicion me barazim. Pas Villarreal, edhe Las Palmas arriti të barazonte me mbretërit 2-2 në...

Van Gaal trajner në Bundesliga, befasohen të gjithë!

Luis Van Gaal nuk do të qëndroj edhe gjatë pa punë pasi për disa orë të ardhshme do të zyrtarizohet te skuadra e Bundesligës...

Derbi? Nuk ishte ashtu në Emirates

Të jetë derbi i qytetit, do të thotë lojë e fortë, e barazpeshuar dhe detajet të vendosin lojën siç ndodh zakonisht, por këtë herë...

Gjest i mirë i Neymar pas ndeshjes në Gijon

Dikujtë mund të mos i pëlqej si lojtarë, apo person, apo thjeshtë pse luan te Barcelona, por si njeri është shumë i madh dhe...

Juventusi fiton edhe me autogol

Shumë herë e kemi thënë se Juventusi fiton në të gjitha mënyrat, edhe atëjherë nuk kur luan mirë, por edhe kur nuk tregon asgjë. Edhe...

Kundër Leicerster ishin dy Ibrahimovic-a!

Manchester United ka shënuar fitore të thellë ndaj Leicester City në ndeshjen e parë të kavës së gjashtë në Premier League. Djajtë e kuq te...

“Manita” e Barcelonës

Akush nuk e konteston cilësinë që ka Barcelona e cila mund ta mposht çdo kundërshtarë edhe atëherë kur nuk luan Lionel Messi, por edhe...

Man City me bilanc 100%, Liverpool shkatërroi Hull City

Tri ditë më herët në të njëjtën fushë, dhe ndaj të njëjtit kundërshtar, Manchester City shënoi fitore në kuadër të Kupës së Anglisë, ndërsa...

Bayern fitoi në fund, barazim në Frankfurt,Leverkusen fitoi në dramën e Mainz

Nganjëherë edhe fati është i mirë se ardhur kur përballë ke një skuadër që mbrohet më shumë dhe të shkakon telashe në kudërsulme. Kështu ndodh...