ARTIKUJT E FUNDIT

Ndeshje shumë e bukur në Franchi: Belotti ndali Fiorentinën

Barazimi 2:2 në Franchi ndërmjet Fiorentinë dhe Torinos ka mundur t’i kënaq shumë adhuruesit e futbollit, ata që e përcollën këtë duel të bukur,...

Kampionët deklasuan Liverpoolin

Më në fund pamë një Leicester të vërtetë. Kampioni aktual i Anglisë që po kalon krizën e madhe të rezultateve dhe rrezikon seriozisht largimin...

Juventus nis betejën e fortë me Man UTD dhe Chelsea për “Baggio e ri”

Juventusi raportohet se është futur në garë me Manchester Unitedin dhe Chelsean në kërkim të sulmuesit të Fiorentinës Federico Bernardeschi. 23-vjeçari i Fiorentinës që sivjet...

Besiktas e fitoi superderbin e Turqisë ndaj Galatasaray: +4 tani me Basaksehir

Derbi i xhiros së 22-të në Superligën e Turqisë ndermjet Galatasaray dhe Besiktas është mbyllur me fitoren e skuadrës musafire me rezultat 0:1. Ishte ky...

VIDEO/ Ndodh një herë në 100 vjet. Ja arsyeja pse penalltia e Milanit ishte...

Golin e fitores për Milanin ndaj Susuolos në fundjavë e shënoi sulmuesi Bacca, nga penalltia. Pikërisht penalltia e Bacca ka qenë temë kryesore e medieve...

Presidenti i Villarreal zbulon skandalin: Gjyqtarët u larguan nga “El Madrigal” me çanta dhe...

Real Madrid e fitoi ndeshjen ndaj Villarrealit në mënyrë spektakolare, duke bërë rikthim të pabesueshëm në rezultat, ç'ka shtyrë shumë media në Spanjë të...

Dëmtimi i rëndë, Mario Gotze mbyll karrierën

Ylli i Borusia Dortmundit dhe kombëtares gjermane mund të mbyllë karrierën si futbollist. Një lajm të tillë e bën të ditur e përditshmja britanike, “The...

Lajmi i fundit: Lukaku vendos për të ardhmën e tij! Chelsea, United dhe Juventus…..

Sulmuesi belg, Romelu Lukaku, është duke shkëlqyer në Premier League, kështu që ai nuk e ka ndërmend të largohet nga Everton, raportojnë mediat britanike. Bëhet...

Thumbat e Ibrahimovic: Unë për shtatë muaj dy trofe, kurse Arsenal dhe Liverpool….

Manchester United ka mposhtur mbrëm 3:2 Southamptonin në finalen e Kupës së Ligës, me dy gola të shënuar nga Zlatan Ibrahimovic. “Ne po fitojmë. Pas...

Henderson mungon sonte

Në ndeshje që nuk bënë lëshuar assesi, pasi pikët e plota janë shumë të rëndësishme. Por, për mesfushorin dhe kapitenin e Liverpool, Jordan Henderson...