SHPËRNDAJE

Verona luajti 0:0 te Cesena, por i ka mjaftuar që direkt të rikthehet në Serie A pavarësisht se mblodhi 74 pikë njëjtë sa Frosinone, por këta të fundit do të duhet të luajnë play-off sepse Verona kishte bilanc më të mirë direkt, shkruan Korneri.net.

Pas vetëm një viti të kaluar në një rang më të ulët të futbollit italian, Verona rikthehet sërish në elitë dhe nga viti tjetër përsëri do të kemi pesë derbi lokal atë të Veronës, Romës, Milanos, Torinos dhe Genoas. Si kampion i Serie B në elitë më herët e siguroi Spal që ëështë rikthey në Serie A pas 49 viteve. /Korneri.net

PËRGJIGJU