SHPËRNDAJE

Sigal Prishtina po bëhet gati për stinorin e ri 2017/18, por jo në kampionatin vendor aty ky nuk ka konkurrencë, por për Champions League, shkruan Korneri.net.
Klubi më i madh kosovar i basketbollit pas shortit që do të mbahet në Mies të Zvicrës me 11 korrik, është në vazoj jobartëse se si e tillë ajo mund të përballet potencialisht me këta kundërshtarë: Befica (POR), Kalev Crasmo (EST), Talenet Giants Anëerp (BEL), Avtodor Saratov (Rus), Tmonski Minsk (BLR), Divina Seguros Joventut (ESP), Reisen Ludëigsburg (Ger) dhe Vytautas (LTU).

Kualifikimet për Champions League fillojnë ,e 19 dhe 21 korrik, dhe tash pasi klubi ynë është duke u përforcuar gati cdo ditë me lojtarë cilësor, atëherë mund të shpresojmë për rezultate positive edhe pse kjo garë është shumë e fortë.
Siç mëson Korneri.net, Sigal Prishtina ndeshjen e parë e zhvillon në shtëpi pavarësisht kundështarit. /Korneri.net

PËRGJIGJU