SHPËRNDAJE

Ky edicion në Wimbledon ka qenë i paparaparë dhe befasues pasi shumë herët u eliminuan emrat e ,ëdhenjë dhe favoritët që në fazën çerekfinale e më herët.
Pas eliminimit të Badal, radha ishte më Murray, kurse shkaku i lëndimit u deshtë ta dorëzonte lojëne dhe Novak Gjokovic, shkruan Korneri.net.
Tenisti serb pas 1 orë e 3 minuta lojë në momentin kur i humbi dy gejme në setin e dytë, ai kërkoj ndihmën e mjekut dhe më pas paralajmëroi se nuk mundet të luaj, kështu që Thomas Berdych kaloi në gjysmëfinale atje ku do të përballet me Roger Federer.

Tenisti zvicëran mposhti shumë lehtë kudënrshtarin e tij Milos Raonic me rezultat 3:0, në sete 6-4, 6-2, 7-6. Në gjysmëfinalen tjetër takohen Marin Cilic përballë amerikanit Sam Querrey.
Pa dyshim nëse marrim parasysh këta tenistë dhe formën e tyre, atëherë favorit apsolut mbetet Rogerer Federer, nëse nuk do të ndodh edhe një befasi tjetër. /Korneri.net

PËRGJIGJU