SHPËRNDAJE

Sot edhe zyrtarisht edhe një lojtarë i është bashkuar rrugëtimit drejt Basketball Champions League. Është fjala për Patrick Cole i cili është i gjatë 1.96cm dhe luan në pozitat 1-2, raporton KB Prishtina.

Cole, 23 vjeç vie gjithashtu nga NCAA përkatësisht nga North Carolina Central ku në edicionin e fundit kishte mesatare prej 19.3 pikëve, 5.6 asistimeve dhe 7 kërcimeve për ndeshje shifër që tregon se sa lojtar energjik është përkundër pozitës së tij. Gjithashtu me këto statistika aj u shpall lojtari i vitit në konferencen të cilen gjindej.

PËRGJIGJU