SHPËRNDAJE

Para pak çastesh (18.00), gjiganti italian Milan përmes fazqës së klubit ka bërë të ditur se ka nënshkruar zyatrisht kontratë mesfushori argjentinas Lucas Biglia pasi i ka kryer me sukses të gjitha vizitat mjekësore, shkruan Korneri.net.

Mesfushori i jashtëzaknshëm e ka vënë gishtin në letër duke nënshkruar deri me 30 qershor të vitit 2020. tashmë ish anëtari i Lazios ku luajti në katër vitet e fundit dhe duke shënuar 13 gola në 104 ndeshje.
Biglia menjëherë do të jetë gati për tu nis me aeroplan në Kinë, për t’iu bashkuar pjesës tjetër të skuadrës atje ku do t’i zhvillojnë disa ndeshje miqësore para dueleve kualifikuese për në Europa League. /Korneri.net

PËRGJIGJU