SHPËRNDAJE

Kampioni aktual kosovar skuadra më e trofeshme shqiptare Sigal Prishtina, vazhdon ta bombardojë merkaton duke sjellur në kryeqytet tjetër basketbollist amerikan në mënyrë që skuadra të ketë fuqinë e duhur për Ligën e Kamiopnëve, garë kjo ku skuadra jonë pritet të debutojë në muajin e ardhshëm.

“Bardhekaltërit”, me anë të faqës zyrtare në facebook, bënë të ditur që skuadrs ka arritur marrëveshje me alo qendrën amrikane Wayne Martin, i cili vjen nga NCAA dhe pritet ti ndihmojë shume skuadrës së Kandemir në objektivat e saj.

Martin është përforcimi i shtatë i Prishtinës, pas amerikanëve Woodley, Johnson, Cole, Glover, Webster e dyshës fantastike vendore Dardan Berisha e Alban Veseli.

PËRGJIGJU