SHPËRNDAJE

Nuk dëshiron të luaj te Leicester, dhe kjo u pa edhe në ndeshjen e parë kundër Arsenalit sepse nuk kishte vullnet të luante duke menduar vetëm për klube tjera jashtë anglisë.

Riyad Mahrez haptazi u ka bërë me dije zyrtarë te klubit të tij se dëshiron të luaj te Roma, dhe jo më në Premier League, por ai është i burgosuri i klubit, e kështu e konsiderojnë mediat britanike talentin e madh algjerian.
Megjithatë, nëse Leicester i ka refuzuar dy oferta të Romës, e dyta 35 milionë plus bonuse, po flitet shumë se lojtari i është ofruar Barcelonës si pasardhësin e mundshëm të Neymar. Por, Mahrez nuk është në planet e trajnerit të katalunasve, Ernesto Valverde. /Korneri.net

PËRGJIGJU