SHPËRNDAJE

Sadio Mane me një goditje i bëri sherre të mëdha në derbin Man.City-Liverpool.

Sulmuesi këmbëshpejt i Liverpool duke dashur të shënonte gol përballë “citizens” në derbin e xhiros së katërt në Premier League, e qëlloi në fytyrë portierin brazilian Ederson, i cili e lëshoi portën e tij për ta shpëtuar golin e sigurtë, por Mane e “nakautoi” numrin një të Man.City, duke e qëlluar me këmbë, shkruan Korneri.net.

Ederosn doli menjëherë nga loja për shkak të lëndimit serioz, kurse Mane u ndëshkua direkt me akrton të kuq dhe skuadra e tij Liverpool në fund humbi 5:0.
Ederson tashmë ndihet më mirë, mirëpo fytyra e tij do të ketë shenjë për tërë jetën.
Ai pësoi frakturë dhe është dashur intervenimi kirurgjik.
Se si duket fytyra e tij, shikone foton.

PËRGJIGJU