SHPËRNDAJE

Barcelona dhe Juventus janë dy aristrokatët e futbollit europian dhe botëror, po vetëm njëra prej tyre mund të marrë kryesimin në Grupin D në Ligën e Kampionëve.

“The Sun” ka publikuar një shkrim rreth duelit të mbrëmjës që do të luhet në “Camp Nou” në 20:45 që ka lidhje me futbollistët që kanë luajtur për të dyja ekipet në fjalë.

Juan Pablo Sorin, Joe Allen Martin, Caceres, Gianluca Zambrotta, Lilian Thuram, Edgar Davids, Michael Laudrup, Zlatan Ibrahimovic dhe Dani Alves janë 9 lojtarët që kanë luajtur me kampionët e Serisë A dhe blaugranët.

PËRGJIGJU