SHPËRNDAJE

Roma dhe Atl.Madrid barazuan pa gola në kuadër të grupit C.

Nënkampioni i Italisë nuk e shfrytëzoi fushën vendase për të shënuan fitoren e parë të fazës së grupeve, por ndaj Atl.Madrid gjithmonë është vështorë të shënohet gol.
Italianët ndoshta më tepër e qarkollonin topin, spanjollët ishin më të rrezikshëm para portës së Romës, mirëpo rrjetat në duelin e parë të tyre pushuan.
Roma dhe Atl.Madrid, mbesin në pozitën dy dhe tretë me nga një pikë, dy më pak se lideri Chelsea. /Korneri.net.

PËRGJIGJU