SHPËRNDAJE

Një tjetër disfatë e Juventusit, një tjetër tregolësh i pranuar, një tjetër paraqitje e dobët e kampionit italian.

Humbja nga Barcelona 3:0, ishte edhe një sinjal tjetër që ky Juventus me këtë mbrojtje nuk mund të arrijë gjëra të mëdha, por fundi i përballjes në Camp Nou ishte katastrofal për argjentinasin Gonzalo Higuai, i cili për herë të 12 në karrierënuk shënoi gol në stadiumin mitik blaugran, shkruan Korneri.net.

Higuain në minutën e 87. u zvënedësua me të riun Caligara dhe pak para se të ulet në bankë, e ngriti gishtin e mesëm pasi fishkëllehej nga tifozët e Barcelonës.
Ky ishte gjesti më i ulët për një sportist, por gjest i cili mund dhe pritet t;i kushtoj shtrenjtë pasi sigurtë do të dënohet nga UEFA. /Korneri.net

PËRGJIGJU