SHPËRNDAJE

Kampionët në fuqi në Vala Superligë kanë rikthyer formën që kishin edicionin e kaluar, duke radhitur fitoret e njëpasnjëshme, pas startit tejet të dobët këtë edicion, shkruan “Korneri.net”.

Trepça ’89 sot në ballafaqimin ndaj Besës së Pejsës përpos tre golave të shënuar goditet edhe hiq më pak se pesë herë styllën e portës pejane.

Mund të dukët rastësi dhe munges fati, mirëpo mitrovicasit sot morën tre pikë në “Riza Lushta”, duke i’u afruar kreut me vetëm një pikë, por me më shumë fat nga ata, futbollistët e Besës mund të ishin kthyer në shtëpi me një goleadë të pësuar në Mitrovicë./Korneri.net.

PËRGJIGJU