SHPËRNDAJE

Anadalu Efes ka përforcuar edhe më shumë (rosterin) ekipin me lojtarë cilësor.

Pa asnjë dyshim transferimi mëe i ri është shumë i qëlluar edhe i madh pasi ka arritur marrëveshje me ish-përfaqësuesine Kosovës dhe Barcelonës, Justin Doellman, shkruan Korneri.net.

Doellman i cili ka nënshtetësi të dyfishtë, u morr vesh me klubin turk që të luaj për tri vitet e ardhshme aty, aq vite sa i kaloi te Barvelona ku kishte 12.6 pikë, 3.1 kërcime dhe 1.2 bllokada për ndeshje. Ai ishte më meritori që Barcelona e fitoi Superkupën e fundit pasi pikët e tij në sekondat e fundit vendosën triumbin e blaugranëve. /Korneri.net

PËRGJIGJU