SHPËRNDAJE

Jose Mourinho nuk e ka ndërmend të largoj mendjen për futbollistë kroat.

Ai gjatë verës që e lam pas me çdo kusht tentoj të transferonte në skuadër anëtarin e Interit, Ivan Perisic, mirëpo klubi italian u tregua i fortë dhe e mbajti në skuadër, port ash srtaegu portugez është riktheyr nga kroati tjetër, Ivan Rakitic, përcjell Korneri.net.

Së paku kështu shkruan në tabolidin Daily Star, që e ka vënë emrin e Rakitic si top-dëshirën e Mourinhos, që mendon se lojtari është në vitet më të mira të pjekurisë dhe se mund të luaj në nivele të larta edhe për së paku tri vite.
Për të siguruar shërbimet e Rakitic, thuhet se Mourinho i ofron Barcelonës francezin Anthony Martial që kaloi te Man.United për 60 milionë euro. /Korneri.net

PËRGJIGJU