SHPËRNDAJE

Trajneri spanjoll i Paris Saint – Germain, Unai Emery, menjëherë pas fitores ndaj Anderlechtit u shpreh i lumtur për fitoren e skuadrës, duke vlersuar edhe treshën sulmuese Mbappe, Cavani, Neymar, por edhe tregoi për synimet e klubit këtë edicion në Champions League.

‘Patëm paraqitje të mirë, pasi sulmuesit tanë janë duke treguar kompaktësi nga një ndeshje në tjetrën. Jam shumë i lumtur edhe me rezultatin edhe me lojën, por ne duhët të vazhdojmë kështu, pasi synimet tona janë të qarta, të. triumfojmë këtë edicion dhe ta marrim trofeun”, tha Emery.

PËRGJIGJU