SHPËRNDAJE
ROTTERDAM, NETHERLANDS - SEPTEMBER 15: Jose Mourinho, Manager of Manchester United gives a thumbs up prior to the UEFA Europa League Group A match between Feyenoord and Manchester United FC at Feijenoord Stadion on September 15, 2016 in Rotterdam, . (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Strategu portugez, Jose Mourinho, e ka vlersuar fitoren e Manchester United në udhëtim te Benfica, madje skuadrën portugeze e ka quajtur si skuadër shumë mirë të organizuar.

“U munduam dhe e arritëm fitoren, edhe pse ishte shumë vështirë. Skuadra si Benfica që janë mirë të organizuara të bëjnë të vuash për 90 minuta, por unë jam i lumtur me pikët e sontme, pasi gara është e gjatë dhe kërkojmë të ecim tutje”, u shprej Mourinho pas ndeshjes.

PËRGJIGJU