SHPËRNDAJE

Sezoni 2017-18 i Ligës së Kampionëve është në proces dhe garën për të parë se kush do të përfundojë si golashënuesi më i mirë i turneut.

Cristiano Ronaldo ishte golashënuesi më i mirë i sezonit të kaluar me 12 gola, pasi Real Madrid e fitoi titullin e dytë të Ligës së Kampionëve në një diferencë vetëm një gol ndaj rivalit të tij, Lionel Messi, i cili shënoi 11.

Ndoshta jo e çuditshme,por Cristiano Ronaldo është favoriti për të përfunduar si golashënuesi më i mirë në Ligën e Kampionëve 2017-18, sipas analistëve . Portguezi është vlerësuar në 15/8 për të përsëritur të njëjtin sukses edhe në këtë sezon.

Ronaldo pasohet nga Lionel Messi, i cili ka gjasa të fiojë cmimin në 7/2, ndërsa Harry Kane vjen më pas në 5/1.

Edinson Cavani ka çmim në 13/2 dhe PSG-shoku i tij Neymar konsiderohet një bast 11/1. Sulmuesi i Manchester United Romelu Lukaku (12/1) dhe Bayern Munich përpara Robert Leëandoëski (18/1) konsiderohen në baste.

PËRGJIGJU