Kampionët e Evropës pa asnjë problem përballë Hungarisë

Portugalia ka shënuar fitore bindëse ndaj Hungarisë për kualifikimet në Botërorin “Rusia 2018”. Ishte Cristiano Ronaldo që pati fjalën kryesore në këtë ndeshje duke shënuar...

Bullgaria turpëron yjet holandeze

Ekipi i drejtuar nga Blind është duke kaluar një nga momentet më të këqija në histori dhe rrezikon seriozisht pjesëmarrjen në Kupën e Botës,...

Revoltohen yjet e Kombëtares “KUQEZI”! Xhaka dhe Abrashi braktisin ekipin….

Tensionohet situata në radhët e Kombëtares shqiptare të futbollit. Taulant Xhaka dhe Amir Abrashi, dy të përjashtuarit e mëdhenj të Kombëtares shqiptare të futbollit...

Zvicra fitoi minimalisht….

Zvicra ka shënuar fitore në përballjen e sotme ndaj Letonisë, për të vazhduar formën e lartë në Grupin B për kualifikimet në Botëror. Ishte Josip...

Barcelona nderon legjendën holandeze! Ja surpriza e klubit katalan….

Presidenti i FC Barcelona, Josep Maria Bartomeu, ka konfirmuar te shtune se nje stadium i ri i destinuar per ekipin B te klubit, do...

Buffon – Shakohoxha, “Shqiponja dykrenare” në duart e tyre [FOTO]

Portieri legjendar italian, Gianluigi Buffon, mbrëm në takimin ndaj Shqipërisë ka kompletuar 1.000 paraqitje në futbollin profesionist, por pas ndeshjes ai simbolizoi me duar...

Kosova U-21 pëson humbje minimale nga Irlanda

Përfaqësuesja e Kosovës U-21 e ka filluar me humbje kampanjën kualifikuese për Kampionatin Europian. Kosova U-21 pësoi disfatë me rezultat 1 me 0 nga Irlanda...

Kosovë – Islandë: Analizë e detajizuar e ndeshjes! Mesfusha dhe sulmi “OK”, mbrojtja shumë...

Analizë nga Lirim Peci Kosova mbrëm luajti ndeshjen e saj të radhës në kualifikimet për borërorin "Rusia 2018" kundër Islandës, ndeshje të cilën e humbi...

Genc Nuza kryen me sukses seminarin dhe testet fizike! Gjithçka gati për debutimin në...

Ky është shkrimi i Genz Nuzës në "facebook". "Miq të dashur !!! Sot përfundova me sukses seminarin dhe testet fizike dhe teorike për gjyqtarë në kuadër...

Nisin arrestimet për incidentin në ndeshjen Itali – Shqipëri

Kanë nisur arrestimet në shtetin fqinj, pas incidenteve të shënuar gjatë ndeshjes së të premtes mbrëma në stadiumin “Renzo Barbera” të Palermos, ku dyshohet...