Portieri i Dusseldorf: Evitova golin, e prita topin me penisin tim…

Portierët duhet të jenë të guximshëm. Ata vendosin edhe trupat e tyre si pengesë karshi goditjeve të kundërshtarit herë pas here për t’i mbajtur...

“The Sun”: Chelsea ka gati 70 mln euro për yllin e Juventusit

Sipas raporteve të ‘The Sun’ interesimi i kampionëve të Premierligës Chelsea për mbrojtësin e Juventusit, Alex Sandro, vazhdon të jetë i hapur dhe konkret,...

Valdano e dërgon në ‘qiell’ Asensio-n, ja më cilin superyll e krahason….

Ish drejtori sportiv i Real Madrid, Jorge Valdano, duke folur për “El Transistor de Onda Cero” ka thënë se Marco Asensio mund të shkëlqejë...

Thomas Strakosha: Penalltinë e prita se dëgjova babain

Gardiani kuqezi, Thoma Strakosha, djali i legjendës së kombëtares shqiptare Foto Strakosha ka deklaruar se ka qenë pikërisht këshilla e babait të tij ajo...

Braida ishte në San Siro, ja pse?

Ish drejtori sportiv i Milanos tash i Barcelonës, Ariedo Braida ishte në San Siro. Ai shikoi derbin e madh lokal Inter-Milan nga afër, por kishte...

Trajneri famshëm nga Shqipëria ka shprehur dëshirë të drejtojë skuadër kosovare, pse jo edhe...

Një nga trajnerët më të njohur nga Shqipëria, Sylejman Starova, gjatë një intervite për "Zonagol" të Digitalb ka shprehur hapur dëshiren që në një...

Montella: “Humbëm, por jam optimist”

Milan e humbi derbin me Interin 3:2, në një spektakël të vërtetë futbolli. Kështu e komentoi disfatën Vincenzo Montella në derbin ndaj Interit. “Penalltinë nuk dua...

Icardi mori topin në shtëpi, “Fitore e madhe në derbi, po kthehet kampionati ynë”

Disa minuta pas përfundimit të ndeshjes, Mauro Icardi komentoi performancën e tij në derbin e madh Inter- Milan, pas hat-trickut të sëhnuar dhe topin...

Inter – Milan: Heroi i derbit vlerësohet me këtë notë

Derbi i Madonninës i shkon Interit, pasi mposhti me rezultatin 3-2 Milanin në “San Siro”, me tripletën e sulmuesit argjentinas, Mauro Icardi. Argjentinasi është vlerësuar...

Spalletti: “Derbi i Milanos po kthehet popullaritin në botë”

Luciano Spalletti, foli menjëherë pas derbit për Premium Sport, duke e komentuar kështu këtë ndeshje spektakolare. “Deri në kohën që kemi luajtur ndeshje të rëndësishme,...