Argjentinasit nuk e duan më në përfaqësuese (Zr.huqjen!!!)

Tifozët e Argjentinës ende nuk po arrijnë të pajtohen pas disfatës së thellë nga Brazili 3:0, në kualifikimet për botërorin 2018, të cilin mund...

E bombarduan, por i shkatërroi më vonë! (Video)

Sulmuesi fantastik polak Robert Lewandowski, ra përtokë në stadiumin nacional në Bukuresht. Atë e bombarduan tifozët vendas rumun kur para këmbëve të tij hedhën...

Interi me strategji po mundohet t’i bëjë dëmë rivalit të qytetit

Para pak ditësh menaxheri i mesfushorit kroat Milan Badelj pati deklaruar se klienti i tij nuk dëshiron ta vazhdojë kontratën me Fiorentinën dhe opcioni...

De Biasi i përgjigjet Berishës për vendin e tretë në grup

Trajneri i kombëtares Gianni De Biasi thotë se nuk i zë besë Izraelit edhe pse homologun Levy thotë se do të ishte i kënaqur...

Presidenti Trump shumë i mërzitur nga Meksika

Filloi keq aventura e re e SH.B.A-së, tashmë me presidentin e ri Donald Trump drejtë kualfikimeve për kampionatin botëror Rusia 2018. Në Mapfre Stadium di...

Reprezentuesit e Kosovës e falën xhumanë në Antalia

Lojtarët e Kombëtares së Kosovës e kanë falur dhe xhumanë në njërën nga xhamit e Antalisë në Turqi. Ata pas faljes së xhumasë kanë...

Këto janë ndeshjet në të cilat Kroos do të mungojë

Një lajm aspak i mirë për trajnerin Zinedine Zidane të cilin e mori para pak javësh nga stafi mjekësor i klubit rreth lëndimit që...

Top golashënuesit e Brazilit, Neymar mund të bëhet i pari

Në përfaqësuesen e Brazilit gjithmonë dhe historikisht kanë luajtur futbollistët më të mirë në botë pasi ky shtet është fabrikë e talentëve të këtij...

Formacioni i Kosovës kundër Turqisë

Ende nuk është zyrtare, por 90% formacioni zyrtarë i përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen e sontme kundër Turqisë do të jetë ky. Sistemi 4-2-3-1: Në...

Kosovën e viziton drejtori i përgjithshëm i kompanisë VALA

Gjatë paradites së sotme  Përfaqësuesen e Kosovës në kampin saj stërvitor të hotelit “Kremlin Palace” në Antalya, e vizitoi drejtori i përgjithshëm i kompanisë ...