Deklarata e bujshme e trajnerit të Spanjës pas barazimit me Italinë për Shqipërinë

Trajneri i Spanjës, Julen Lopetegui, ka çuditur të gjithë në konferencën për shtyp pas ndeshjes, ku përveç trishtimit për një fitore që i iku...

Nuk do ta besoni si është ndier Milot Rashica pas humbjes së thellë

Kosova pësoi humbje të thellë prej 6:0 kundër Kroacisë në kuadër të kualifikimeve të botërorit Rusia 2016. Milot Rashica ka pohuar se është ndarë i...

Kapiteni kërkon falje për humbjen turpëruese

Kapiteni i përfaqësuesës së Kosovës, Samir Ujkani është ndier keq për humbjen e rëndë ndaj Kroacisë. Megjithatë portieri kosovar ka pohuar se është normale...

Cacic lavdëron Kosovën

Përzgjedhësi i Kroacisë, Ante Çaçiç ka deklaruar se Kosova nuk është lehtë të mposhtet. “Kroacia shënoi atëherë kur kishte presion dhe pastaj Kosova nuk arriti...

Paqarada e krahason Kosovën me Brazilin, ja deklarata e tij

Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Leart Paqarada ka thënë se humbja 6-0 nuk është tragjike nga Kroacia. Ai beson që ekipi do të...

Albert Bunjaki tregon arsyen pse nuk luajti Rrahmani

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, ka vajtuar mungesën e mbrojtësit Loret Sadikun Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbje të thellë në stadiumin ‘Loro...

Mediat serbe gjejnë kohë të tallen me humbjen e Kosovës

Sportski žurnal: Kroacia shkatërron Kosovën Vecernje Novisti: Kroacia “shkatërron” Kosovën Telegraf: Tifozët e Kosovës bëhen bashkë me kroatët, “Vatreni” i nderon me 6 gola RTS: Kroacia e...

Hakerat shqiptar hakojnë faqen e federatës sërbe e futbollit [FOTO]

Portali “34sad.com” ka bërë me dije se hakerat shqiptarë kanë ndërhyrë për të marrë në dorë faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Serbisë....

Valon Berisha kërkon mirëkuptim nga tifozët

Futbollisti i Kosovës, Valon Berisha, është shprehur i zhgënjyer me humbjen e pësuar nga Kroacia, duke shpresuar se do të këndellen qysh në...

Bekim Balaj “shënjestron” Spanjën: Dëshira është e madhe që të shënoj

Balaj është rikthyer te goli me fanellën kuqezi, duke realizuar golin e dytë dhe të sigurisë në sfidën ndaj Lihtenshtejnit. Ai ndjehet mjaft komod...